File sape_code_include.php not found.

» » Знайдено храмовий комплекс Ангкор Ват

 
 
 

Знайдено храмовий комплекс Ангкор Ват

Автор: Наталя Мельничук от 23-01-2016, 11:14, посмотрело: 483

0
Знайдено храмовий комплекс Ангкор Ват   1861 - французький мандрівник Анрі Муо виявив в джунглях Камбоджі гігантський храмовий комплекс Ангкор Ват-.
Анрі Муо (фр Муо, 15 травня 1826 Монбельяр, Франція - 10. Листопад 1861 Натан, Лаос) - французький натураліст і мандрівник, найбільше відомий тим, що «відкрив» для Європи та популяризував на Заході Кхмерська храмовий комплекс Ангкор- Ват.
Існує поширена версія про те, що А. Муо знайшов занедбаний серед джунглів древнє місто, але це лише красива легенда. Ангкор-Ват ніколи не був повністю покинутий, в ньому завжди жили і живуть монахи. Сам А. Муо у своїх записках про подорожі згадував, що ще років за п'ять до його приїзду в Ангкор-Ваті бували інші європейські дослідники і у тому числі французький місіонер Шарль-Еміль Буйево, що опублікував свій звіт в тисяча вісімсот п'ятьдесят сім році: «Подорож в Індокитай 1848-1856» , «Аннам і Камбоджа».
У тисячу вісімсот п'ятьдесят вісім році А. Муо скоїв з Бангкока чотирьох подорожі вглиб Сіаму, Камбоджі і Лаосу. У січні 1860 він досяг храмового КОМПЛЕКСУ Ангкор Ват-. Він описав цей візит, залишивши найдокладніші записи про тритижневому перебуванні і замальовки, які потім увійшли до його посмертно видану книгу.
Помер Анрі Муо в тисяча вісімсот шістьдесят-один році від малярії, у своїй четвертій експедиції по Лаосу. Був похований там же, поблизу столиці Луанг Прабанг-, місцерозташування його гробниці відомо і зараз.
Ангкор Ват-або Ангкорвоат (кхмер [ʔɑŋkɔːvoat] -. «Храм Ангкор») - гігантський індуїстський храмовий комплекс в Камбоджі, присвячений богу Вішну. Є одним з найбільших з коли-небудь створених культових споруд і одним з найважливіших археологічних пам'яток світу. Побудований в першій половині XII століття під час правління короля Сурьявармана II. У складі містобудівного комплексу Ангкор включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ангкор-Ват розташований в 5,5 км на північ від сучасного міста Сиемреап, Столиці однойменної провінції Камбоджі, і являє собою частину храмового комплексу, спорудженого в районі древньої Столиці держави кхмерів, міста Ангкора. Ангкор займає площу в 200 км²; недавні дослідження свідчать про те, що його площа могла складати близько 3000 км², а населення досягало півмільйона жителів, завдяки чому він був одним з найкрупніших людських поселень доіндустріальної епохи.
Спочатку присвячений богу Вішну, з точки зору архітектури об'єднує типологію індуїстського храму-гори, що представляє міфічну гору Меру - житло богів - і типологію галерей, властивих архітектурі пізніших періодів. Храм складається з трьох концентричних прямокутних будов, висота яких збільшується в напрямку до центру, по периметру оточених стіною 1,5 × 1,3 км і ровом з водою, довжина якого становить 3,6 км, а ширина - 190 м. Внутрішнє спорудження містить п'ять веж у формі лотоса; центральна вежа возноситься на 42 м над святилищем, загальна ж її висота від поверхні землі досягає 65 м.
У XV столітті перестав використовуватися і був покинутий. Відкритий для європейської цивілізації в 1860 році. Ангкор-Ват зображений на державному прапорі і гербі Камбоджі.

Категория: Новини

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.