File sape_code_include.php not found.

» » Заснована фірма звукозапису «Jugoton»

 
 
 

Заснована фірма звукозапису «Jugoton»

Автор: Наталя Мельничук от 10-07-2016, 16:10, посмотрело: 394

0
Заснована фірма звукозапису «Jugoton»    1947 - в Югославії заснована фірма звукозапису «Jugoton».
Jugoton - найбільша фірма звукозапису і мережу музичних магазинів у колишній Югославії. Базувалася в Загребі, в Хорватії. Після розпаду Югославії лейбл продовжив свою діяльність під назвою Хорватія Records.
Фірма Jugoton була заснована 10 липня 1947 року на території націоналізованого загребського заводу Elektroton. Першу грамофонну платівку під номером J-1001 випустила в цьому ж році - записи двох народних пісень у виконанні Загреб Чоловік квінтет: на першій стороні - Ti tvoji zubići, на другий - Jedan малі brodić. Jugoton тоді виробляла і галантерею, і косметичні приналежності. Першим офіційним назвою фірми (ще до націоналізації) було «Фабрика грамофонних платівок і приладів, і галантереї із пластику». За перші роки існування фірма надрукувала близько 33 тисяч грамофонних платівок. З 1956 року фірма перейшла на випуск 25-сантиметрових вінілових платівок. Перші з них - із записами народних пісень і одна сольна - Pjeva VAM Іво Robić.
У 1957 році фірма почала видавати сингли - вінілові пластинки зі швидкістю відтворення 45 оборотів в хвилину, і довгограючі пластинки зі швидкістю відтворення 33 обороту в хвилину. У 1958 році була випущена перша платівка зі стереозвуком - Tam К'єр murke Cveto у виконанні Квінтет Arsenik.
В кінці 1959 на просторах тодішньої Югославії у Jugoton з'явився перший конкурент - белградська фірма PGP-RTB (пізніше вона була перейменована в PGP-РТС). Трохи пізніше з'явилися Сьюзі із Загреба, Diskoton з Сараєва, ЗУП RTLJ з Любляни.
Згодом Jugoton стала укладати угоди з найбільшими звукозаписними компаніями світу - RCA, Polydor, Decca і іншими. За ліцензією на загребській друкувалися Пластинки фабриці Елвіса Преслі, мадонни, Девіда Боуї, The Beatles, The Rolling Stones, U2, Eurythmics, Kraftwerk, Queen, Deep Purple, Pink Floyd, Iron Maiden, Modern Talking і багатьох інших співаків та гуртів.
Але перш за все фірма Jugoton відома з випуску альбомів і музикантів груп Колишній Югославії. Це і естрада - Джордже Мар'янович, Здравко Чолич, Джордже Балашевич, Гоце Ніколовскі, Ібріца Юсіч; і рок-музика - Bijelo Dugme, Azra, Prljavo kazalište, Električni Orgazam, Idoli, Haustor, Plavi Orkestar; і музика інших напрямків, в тому числі народна.

Категория: Новини

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.