Include files from root directory is denied

» » Леверье склав першу карту погоди

 
 
 

Леверье склав першу карту погоди

Автор: Наталя Мельничук от 19-02-2018, 11:32, посмотрело: 182

0
1855 - Леверье склав першу карту погоди.
Урбен левер'є (фр. Urbain Jean Joseph Le Verrier; (11 березня, 1811, Сен-Ло - 23 вересня, 1877, Париж) - французький математик, який займався небесною механікою, більшу частину свого життя пропрацював в Паризької обсерваторії.
Його найбільш відомим досягненням є передбачення існування планети Нептун, зроблене за допомогою математичного аналізу астрономічних спостережень. За пропозицією Франсуа Араго він виконав обчислення для пояснення невідповідностей між спостерігається орбітою Урана і тієї, яка повинна бути згідно із законами Кеплера і Ньютона.
Леверье народився в 1811 році в Сен-Ло, департаменту Манш на північному заході Франції. Початкову освіту він здобув у гімназії свого рідного міста, потім перейшов в кайенский Політехнічну школу, де повинен був завершити своє шкільне навчання. Однак це йому не вдалося, так як він не витримав випускного іспиту. Леверье перейшов в Колеж Людовика Великого в Парижі, де закінчив курс з першою нагородою з математики. Після цього він деякий час відвідував Політехнічну школу, але незабаром залишив її і перейшов на платне місце інженера в Паризькому акцизний управлінні (Administration des Tabacs). Це спокійне і забезпечене місце було не до вподоби двадцятидворічний Леверье. Не пробувши в Управлінні і двох років, він повернувся до науки і почав викладати в коледж Stanislas.
У години дозвілля, якого у нього було досить багато, він займався хімією і, крім того, проводив астрономічні обчислення, точної обробкою яких він привернув до себе увагу Араго і здобув його дружбу. У 1836 році Леверье опублікував свою першу працю: «Memoires sure le phosphor»; скоро, проте, його хімічні дослідження відступили на другий план, так як він захопився астрономією. У 1837 році він повернувся в Політехнічну школу на посаду асистента кафедри астрономії. Його перша астрономічна робота - «Дослідження про вікові збурення планетних шляхів» з'явилася в 1839 році. У ній він вперше вказав межі зміни елементів планетних орбіт і дав таблиці елементів на проміжок в 200 000 років. Після цього, на запрошення Араго, Леверье вступив до Паризької обсерваторії астрономом, де продовжив поглиблювати свої астрономічні пізнання. Через кілька років він опублікував свої перші обчислення про проходження Меркурія на тлі Сонця 8 травня 1845 року і про траєкторії комети Фая (22 листопада 1843 року).
Погода - сукупність значень метеорологічних елементів і атмосферних явищ, які спостерігаються в певний момент часу в тій чи іншій точці простору. Поняття «Погода» відноситься до поточного стану атмосфери, на противагу поняттю «Клімат», яке відноситься до середнього стану атмосфери за тривалий період часу. Якщо немає уточнень, то під терміном «Погода» розуміють погоду на Землі. Погодні явища протікають в тропосфері (нижній частині атмосфери) і в стратосфері - атмосферному шарі, розташованому на висоті приблизно від 11 до 50 кілометрів. Погоду можна описати тиском, температурою і вологістю повітря, силою і напрямком вітру, хмарністю, атмосферними опадами, дальністю видимості, атмосферними явищами (туманами, хуртовинами, грозами) і іншими метеорологічними елементами.
Погода відчуває безперервні зміни, які можуть бути дуже відчутні не тільки від одного дня до іншого, а й протягом навіть декількох хвилин. Зміни погоди бувають періодичні і неперіодичні. Періодичні зміни - це ті зміни, які мають періодичний характер, тому що пов'язані з обертанням Землі навколо своєї осі (добові зміни) або навколо Сонця (річні зміни). Найбільш помітні добові зміни безпосередньо в земної поверхні, в зв'язку з тим, що вони визначаються змінами температури земної поверхні, а з температурою повітря пов'язані інші метеорологічні елементи. Річні зміни виражаються в зміні пір року. Неперіодичні зміни, особливо значні в позатропічних широтах обумовлені переносом повітряних мас. Розбіжності фази періодичних змін з характером неперіодичних призводять до найбільш різких змін погоди. Повітряні маси при переміщенні з одних областей Землі в інші приносять з собою властиві їм характеристики погоди, відмінні від раніше існуючих в даному районі. Ці характеристики визначаються тим, звідки прийшла повітряна маса і якими властивостями в зв'язку з цим вона має. З висотою інтенсивність неперіодичних змін погоди в загальному зменшується. Для авіації важливий облік різких підсилень вітру і турбулентності, які пов'язані зі струминними течіями.

Категория: Новини

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.