Include files from root directory is denied

» » Найдавніше поховання

 
 
 

Найдавніше поховання

Автор: Наталя Мельничук от 8-04-2018, 08:23, посмотрело: 310

0
2003 — під Каїром виявлене найдавніше поховання.
Каї?р (араб. ????????, al-Q?hira — «Переможець Єгипту») — столиця Єгипту. Хоча офіційною назвою міста є Каїр єгиптяни використовують і другу частину першоназви і називають місто «Маср» (тобто «Єгипет»).
Першим містом, заснованим на території сучасного Каїру був Іун, або Геліополь (дав.-гр. ??????????,) одне з найбільших і найважливіших міст стародавнього Єгипту. Час його заснування невідомий, швидше за все — XXXI-XXIX ст. до н. е. Найдавніший храм, присвячений богу Атуму, центром вшанування якого був Іун, датується XXVIII ст. до н. е. Мешканці міста також вшановували камінь бен-бен (перша ділянка суходолу, створеної богом), священний стовп Іун, дерево Ішед, на ли?сті якого боги записували імена усіх єгипетських фараонів, фенікса Бену і чорного бика Мневіса.
Фараон Джосер (2690—2670 рр. до н. е.) відзначився в Іуні будівництвом невеличкого храму з неопаленої цегли. За часів V династії місто стає фактичною столицею Єгипту. За XII династії династії на місці старого храму було збудоване величезне святилище Сонця, прикрашене Сенусертом I (1956—1911 рр. до н. е.) двома обелісками з червоного граніту — цілком можливо, що саме за їхнім зразком надалі будували обеліски в усьому Єгипті. У 1433 р. до н. е. храм був відновлений і реконструйований Тутмосом III (1479—1425 рр. до н. е.) Ще один храм був збудований Аменхотепом III (1388—1351 рр. до н. е.). Його син Аменхотеп IV (Ехнатон) певний час намагався спиратися на геліопольских жерців в проведенні своїх реформ (у цей час в місті був зведений храм Ведж-Атон), але його нововведення не були сприйняті і невдовзі після смерті фараона були скасовані.
Іун був улюбленою резиденцією Сеті I (1290—1279 рр. до н. е.), свій храм збудував у місті Рамзес II. Мернептах (1212—1202 рр. до н. е.) встановив в Іуні тріумфальну колону із скульптурою на горі, що розповідала про перемоги фараона над лівійцями і «народами моря». Рамсес III (1185—1153 рр. до н. э.), встановив у місті величезні скульптури Атума и збудував храм богині Тефнут. Сама будівля була зведена з граніту, а бронзові двері були оздоблені золотом. Псамметих I встановив в Іуні статую сфінкса. У місті знаходився славнозвісний «ніломір», який визначав рівень повеней Нілу.

Категория: Новини

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.