File sape_code_include.php not found.

» » Політ першого космічного туриста

 
 
 

Політ першого космічного туриста

Автор: Наталя Мельничук от 28-04-2015, 14:25, посмотрело: 768

0
Політ першого космічного туриста        2001 - Політ першого космічного туриста Денніса Тіто.
Денніс Ентоні Тіто - перший космічний турист, американський підприємець і мультимільйонер італійського походження.
У 2001 році Денніс Тіто став першим космічним туристом у світі, заплативши за це двадцять мільйонів доларів. Він облетів Землю по орбіті 128 разів; виходить - кожен виток навколо Землі коштував йому 150 тисяч доларів. І він анітрохи не шкодує про витрачені гроші.
Денніс Тіто - головний керуючий фірмою Wilshire Associates, однією з провідних інвестиційних фірм в країні - компанії-консультанта і менеджера у великомасштабному фінансуванні технології. Тіто все своє життя цікавився космонавтикою, про що свідчить отримане їм освіту в галузі космічних технологій та космонавтики. Після тривалої роботи в Лабораторії реактивного руху при НАСА Денніс Тіто переключився на фінансування держпроектів у космічній галузі.
Денніс Тіто ніколи не забував про своє захоплення і з величезним інтересом стежив за досягненнями США і СРСР. У квітні 2001 р, у віці шістдесяти років, піднявшись з космодрому Байконур у Казахстані, Тіто здійснив, нарешті, свою мрію - злітати в космос.
Денніс Тіто готувався до польоту протягом 8 місяців. Тіто довелося пройти не тільки фізичну підготовку, а й освоїти основи управління космічним кораблем, аж до його ручної стикування з МКС - на випадок, якщо автоматика раптом відмовить. На предполетном іспиті всі завдання він виконав без єдиної помилки і довів, що заслужено може зайняти місце в екіпажі.
Тим не менш, без пригод не обійшлося. При зльоті у Тіто були проблеми з серцем, а на орбіті, сильно відштовхнувшись від підлоги, він розбив голову об люк корабля. В обох випадках кваліфіковану медичну допомогу йому надавав космонавт Талгат Мусабаев, за що отримав від Тіто звання «baby-nurse number 1» («нянька номер один»). Незважаючи на події, Тіто польотом залишився дуже задоволений.
Повернувшись з орбіти додому, він заявив: - Це найбільша пригода в моєму житті. Я побував на небесах і ширяв, як ангел, дивлячись вниз на Землю. Знав, що це буде ризиковану пригоду, і готувався до найгіршого. Проте всі шість днів я відчував ейфорію.
Політ Тіто, відразу став американським національним героєм, підняв в США хвилю інтересу до космонавтики - адже тепер космос став набагато доступніше - і відкрив дорогу для подальших космічних туристів.

Категория: Новини

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.